Beter Slapen iD profiel Uitleg & test maken
11 juni 2025
Rina van Roij
Kan weer doorslapen s/nachts. En sta uitgerust op.
8 juni 2025
J. Meulebeek
Voor alsnog lijkt de keuze, ondanks de ligtest, dat de matrassen voor zijslapers nog aan de harde kant zijn maar misschien is het een kwestie van tijd. Mijn vrouw heeft sinds de aanschaf pijn in haar rug terwijl ze dat met het oude matras niet0had, ik heb dat een beetje.
6 juni 2025
A Biemans
Ligt fijn maar moet er wel even aan wennen maar dat komt wel
Artikelnummer | 1221018 |
Merk | Tempur |
Maatvoering | Tweepersoons |
Breedte | 180 cm |
Lengte | 200 cm |
Dikte | 21 cm |
Gewichtsklasse | tot 140 kg |
Comfortzones | geen zones |
Hardheid | medium |
Slaaphouding | buik, rug, zij |
Mate van ondersteuning | extra hoog |
Warmteregulatie | houdt goed warmte vast |
Type matraskern | schuim |
Opbouw matraskern | traagschuim |
Type comfortlaag | traagschuim |
Weerszijden beslaapbaar | Nee |
Materiaal tijk | 100% polyester |
Handvatten | Nee |
Tijk afritsbaar | Ja |
Anti huisstofmijt | Nee |
Geschikt voor de volgende bedbodems | binnenvering bodem, lattenbodem, schotelbodem, spiraalbodem |
Geschikt voor verstelbare bedbodem | Ja |
Garantie | 10 jaar garantie volgens TEMPUR® voorwaarden |
Omruilgarantie | 100 dagen |
Wasinstructies | tijk wasbaar tot 30°C (zie instructie waslabel) |
Drooginstructies | niet drogen in de droger |
Het belangrijkste kenmerk van traagschuim is dat het drukverlagend werkt. Je zakt als het ware een klein stukje in het matras en geniet van perfecte ondersteuning op de plekken waar je het nodig hebt. Je gewrichten worden ontlast, ideaal als je soms last hebt van je spieren of gewrichten. Je hebt dus minder kans om ’s nachts wakker te worden. Je geniet van een ongestoorde nachtrust, zodat je uitgeslapen aan de dag kunt beginnen!
Een traagschuim matras is uitermate geschikt wanneer je het snel koud hebt in bed. Daarnaast is deze geschikt voor gevoelige gewrichten en/of spieren en vormt zich uitermate goed naar het lichaam. Dit komt omdat traagschuim reageert op lichaams- en omgevingstemperatuur en het materiaal soepeler wordt wanneer het opwarmt.
De naam zegt het eigenlijk al bijna, traagschuim is een materiaal dat wanneer je het indrukt het weer langzaam zijn eigen vorm aanneemt. Wist je dat traagschuim allereerst een uitvinding was om enorme versnellingskrachten op het lichaam van een astronaut in een raket op te vangen?